Son Dakika

Antrenörlük Bölümü

Antrenörlük Kursu Antrenörlük Kursu

Antrenörlük Bölümü | ANTRENÖRLÜK NEDİR?

Teknolojinin hızlı büyümesi , yayılması ve ilerlemesi sonucunda spor alanında da , alanında uzman kişilere ihtiyaç duyulmuştur. Buna bağlı olarak üniversitelerde spor alanında yetiştirilmek üzere antrenörlük bölümü kurulmuştur. Bu bölümde 4 yıllık lisans eğitimi verilmektedir. Bu eğitim sonucunda seçtiğiniz branşa göre ve üniversitenin imkanları dahilinde 2. kademe ve 3. kademe antrenörlük belgesi alırsınız. Antrenörlük bölümün amacı ise ; Alanındaki taktik , teknik,psikolojik ve teknolojik çalışmaları takip ederek , yapılacak olan faaliyetlerin geniş kitlelere yayılmasını sağlamak ve ulusal ve uluslararası sporcu yetişmesine katkı sağlamaktır. Antrenörlük bölümünde ; sayıları gün geçtikçe artan , branşında uzman antrenör , kondisyoner , PT eğitmeni yetiştirmek amaçlanır.

Antrenörlerin en önemli görevleri ise ; sporcularını müsabakalar öncesi ve sonrası , moral, motivasyon ve gerekli fiziki şartlara hazır olmasını sağlamak. Bir sonraki müsabakaya kadar sporcunun teknik , taktik ve psikolojik olarak hazır tutulmasını sağlayarak oyuncuyu geliştirmektir.

 

Antrenörlük Bölümü İstihdam Alanları

  • GSB ve SGM’leri n taşra ilçelerinde antrenör ve memur olarak atanırlar.
  • Amatör ve Profesyonel kulüpler de antrenör,
  • İlkokul , ortaokul ve liselerde antrenör ve yardımcı antrenör olarak görev alırlar.
  • Fitness ve son zamanlara ortaya Crossfit merkezlerinde , gençlik ve spor merkezlerinde ve turizm sektöründe çalışırlar.
  • İl , ilçe ve belde belediyelerde spor eğitmenliği ve branş antrenörlüğü yaparlar.
  • Almış oldukları belgelerle , branşlarına özel eğitim merkezleri açabilirler

Besyo Ajans

GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ SİZLER İÇİN EN İYİSİNDE!