Son Dakika

Spor Yöneticiliği Bölümü

Spor Yöneticiliği Bölümünde, ülkemizin spor alanında büyük ihtiyacı olan spor yöneticileri yetiştirilmektedir.

Spor Yöneticiliği Bölümünün temel hedefi, ülkemizde sporun yönetiminde söz sahibi olacak yöneticiler, yönetim biliminin temelleri ile yetiştirilmesini sağlamaktır. Böylece fitness salonları gibi özel küçük işletmelerden, Gençlik Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü ya da büyük spor kulüplerinin çeşitli kademelerinin yönetimi gibi geniş bir yelpazede görev yapma imkanını oluşturmaktır.

Spor Yöneticiliği Bölümü İş İstihdamları
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü’nün merkez ve taşra teşkilatının öğrenim ve uzmanlık alanlarına uygun hizmet birimlerinde Spor Uzmanı,

Turistik otel, motel, ve tesislerinde değişik düzeyde yönetici,

Özel Spor salonları kuruluşları ve işletmelerinde sağlıklı yaşam adıyla toplumsal yaşamımızda yer alan faaliyetlerin organizasyonu ve uygulammalarında,

Beş yüzden fazla işçi ve memur çalıştıran özel ve kamu kuruluşların da ve yerel yönetimlerin ilgili kadrolarında yönetici ve herhangi bir birimin sportif faaliyetlerinin organizasyon ve uygulamalarında profesyonel spor yöneticisi olarak görev alabileceklerdir.

Bölüm, bu görevleri gerçekleştirecek nitelikteki spor yöneticilerini yetiştirirken programında hukuk, işletme, yönetim, ve organizasyon, iletişi, pazarlama gibi ders ve konulara yer vermektedir.

Besyo Ajans

GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ SİZLER İÇİN EN İYİSİNDE!